Facebook

Dotazník

Ako sa Vám páči náš e-shop?
Počet hlasov: 143

Klasické prihlásenie

Nemôžete vyplniť toto pole
 

Prihlásenie cez sociálne siete


Pestovanie a spracovanie vanilky

Vanilka je jediná spomedzi 20 000 druhov orchideí, ktorá produkuje jedlé plody. Vanilkový struk je vlastne plod orchidey. Je to popínavá rastlina, ktorá si vyžaduje oporu a aspoň čiastočný tieň. Vo voľnej prírode sa ovíja okolo stromov vo vlhkých tropických pralesoch. Na tradičných plantážach v Mexiku sa ako opory používajú miestne rastliny, napríklad pichoco, ale nedávno boli na tento účel s istým úspechom použité aj pomarančovníky. 

                  --reunion--reunion--id=37264

Kvalita a veľkosť úrody je závislá na mnohých faktoroch ako je kvalita pôdy, podnebie a samotné spracovanie vanilky. Vanilka patrí medzi najnáročnejšie plodiny vyžadujúce si veľké množstvo ľudskej práce potrebnej na jej pestovanie a spracovávanie a môže trvať mesiace, kým sa zozbierané struky spracujú do takej podoby, akú bežne poznáme. Tento proces si vyžaduje zručnosti, ktoré treba zdokonaľovať po mnoho rokov, kým spracovávaná vanilka dosiahne vynikajúcu kvalitu.

Vanilka má žltozelené voskové kvety, ktoré rastú v strapcoch. Samotné opeľovanie je veľmi zložitý proces, pretože rastlina kvitne iba niekoľko hodín, počas ktorých sa musí uskutočniť samotné manuálne opeľovanie kvetov. Skúsený pracovník dokáže opeliť až 1500 vanilkových kvetov za jediný deň. Rastline trvá v priemere až tri roky, kým dosiahne primeranú úrodu strukov. Struky na rastline dozrievajú až deväť mesiacov. 

               vv04-pl-hand-pollination-2

Rastlina sa strihá a upravuje na dĺžku vhodnú pre zber kombajnmi. Zrelé struky nadobúdajú žltú farbu a sú dlhé 10 až 25 cm. Na jednej rastline môže byť až 100 strukov, ale tesne po zbere sú zatiaľ všetky bez chuti a vône. Tú im dodá až samotný proces spracovania. 

              Lifou-New-Caledonia-1382010-11-05

Sušenie strukov sa uskutočňuje v horúcej vode, na slnku alebo pomocou iných metód. Tento proces môže trvať týždne alebo aj mesiace, počas ktorých vanilkové struky získavajú svoju typickú chuť a arómu. Tradičný proces spracovania v Mexiku zahŕňal rozloženie strukov na tmavé prikrývky na slnku kvôli počiatočnému vysušeniu, čo sa nazýva vädnutie na slnku. V súčasnosti sa na prvotnú dehydratáciu častejšie používa sušiareň. Potom sa struky vanilky umiestnia do špeciálnych debien zabalených do prikrývok a esterasčiže rohoží, aby fermentovali. Ďalej sa niekoľko dní striedavo nechávajú na slnku a fermentujú, dokiaľ struky nezískajú tmavú, čokoládovohnedú farbu. Neskôr sa uložia do fermentačných debien alebo lôžok pokrytých voskovým papierom a približne 45 dní sa pomaly sušia pri teplote okolia. Potom sa asi tri mesiace držia v uzavretých nádobách, aby získali čo najvýraznejšiu vôňu. Nakoniec sa struky roztrieďujú podľa veľkosti. Po vysušení sa z 5 kíl čerstvých vanilkových strukov získava asi iba 1 kg sušenej vanilky. Preto je produkcia vanilky veľmi prácnym projektom.  

              tv-raia-drying

Proces sušenia vanilky je časovo a pracovne veľmi náročný, čo znamená, že v krajinách ako Madagaskar, ktorý je najväčším producentom vanilky na svete sú vanilkové struky tak cenné, že vanilkové struky z každej várky sú označené špeciálnym znakom majiteľa, aby sa ochránili pred zlodejmi.

Vanilkový struk obsahuje milióny malých čiernych semien, ktoré výraznou mierou prispievajú k celkovej chuti vanilky, a teda čím je počet semien v struku väčší, tým lepšie. Starostlivý proces sušenia zabezpečuje, že bôby majú správny obsah vlhkosti - 20 až 30 percent. Sušenie má taktiež rozhodujúci vplyv na obsah vanilínu, preto by sa tento proces nemal urýchľovať. Avšak vzhľadom na ekonomické tlaky boli vykonávané rôzne pokusy na urýchlenie sušenia, ktoré za normálnych okolností trvá aj osem mesiacov. Indonézia v poslednom období drasticky zvýšila produkciu vanilky aj vďaka využívaniu umelých metód, ktoré vedú k zhoršenej kvalite vanilkových strukov. Prejavuje sa to napríklad tak, že struky obsahujú dostatočný obsah vanilínu, ale majú slabú vlhkosť alebo naopak.

Naša madagaskarská bourbon vanilka je sušená prirodzeným spôsobom, a aj z tohto dôvodu sa považuje za jednu z najlepších vaniliek na trhu.

             59bad134b3c64e63056b91569cec2f45

 

 

 
 


Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.