Facebook

Dotazník

Ako sa Vám páči náš e-shop?
Počet hlasov: 143

Klasické prihlásenie

Nemôžete vyplniť toto pole
 

Prihlásenie cez sociálne siete


Prírodná vs. umelá vanilka

97 percent všetkej vanilky, ktorá sa využíva v potravinárstve je syntetického pôvodu. Vanilín sa vyrába aj synteticky z vedľajších produktov drevnej buničiny. Budete možno prekvapení, keď si prečítate potravinové štítky produktov, ktoré sú údajne vyrobené z vanilky. Napríklad kým zmrzlina označená v Spojených štátoch ako „vanilková“ je vyrobená z čistého vanilkového extraktu a/alebo z vanilkových strukov, zmrzlina „s vanilkovou príchuťou“ môže obsahovať až 42 percent umelých prísad, a keď je na etikete napísané „umelo ochutená“, zmrzlina obsahuje len umelé chuťové prísady. Ale ako vám dosvedčia gurmáni, chuť pravej vanilky sa nedá ničím nahradiť.

            vs01   vs02

Niektoré štúdie dokazujú, že za posledné roky vzhľadom na rast cien vanilky poklesla spotreba pravej vanilky vo svete o viac ako 30 percent. Avšak trh s vysokokvalitnou pravou vanilkou vhodnou na prípravu gurmánskych špecialít je najmä v Európe na vzostupe. Trend odklonu od aditív a konzervačných látok viedol k oceneniu čistých prvkov potravín a zdravej výživy a zaznamenal nárast spotreby v tejto oblasti.

Čistá vanilka obsahuje viac ako 200 chemických látok, ktoré vytvárajú jej špecifickú chuť a vôňu a dodnes je nemožné takúto unikátnu kombináciu látok umelo napodobniť. Hlavná zlúčenina, ktorá má na chuť vanilky rozhodujúci vplyv je vanilín. Madagaskarská vanilka má asi 3 krát viac vanilínu ako jej najbližšia príbuzná bourbon odroda z Mexika, a to je hlavný dôvod, prečo má vo svete takú povesť.

 

 
 


Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.