Facebook

Dotazník

Ako sa Vám páči náš e-shop?
Počet hlasov: 143

Klasické prihlásenie

Nemôžete vyplniť toto pole
 

Prihlásenie cez sociálne siete


Tipy na správny výber vanilky

  • Najkvalitnejšie vanilkové struky bez ohľadu na miesto odkiaľ pochádzajú musia byť tmavo sfarbené, mäkké a poddajné.
  • Mali by mať bohatú arómu. Vyhnite sa strukom so slabou arómou a strukom, ktoré sú krehké, suché alebo prehnité.
  • Struky mexickej vanilky sú veľmi podobné strukom Bourbon vanilky. Mexické odrody majú hladké, mäkké struky s pikantnou až drevitou arómou. Tahitská vanilka má obvykle kratšie a bacuľatejšie struky s vyšším obsahom vody a olejnatých semien ako Bourbon vanilka. Koža je tenšia a struky obsahujú obvykle menej semien. Vôňa je ovocná až kvetinová. Dá sa prirovnať k vôni sladkého drievka, sliviek, čerešní alebo vína.
  • Bourbon vanilka z Madagaskaru je popisovaná ako krémová a sladká s vanilínovým podtextom. Pri výbere vanilkových strukov si vyberte bacuľaté struky s čo najtenšou kožou, aby v nich bol čo najväčší počet semien. Struky musia byť tmavo hnedé, takmer až čierne a musia byť dostatočne ohybné aby sa ohýbali okolo prsta bez toho aby sa zlomili.
  • Struky Bourbon vanilky môžu vytvoriť vrstvu kryštálov z prírodného vanilínu. Hovorí sa tomu "givre" (z francúzštiny mráz) a znamená to, že daný struk obsahuje veľmi vysoké množstvo vanilínu a je veľmi kvalitný. Tieto kryštály sú jedlé a veľmi chutné. Ak nemáte istotu, či je struk pokrytý kryštálmi alebo je na ňom pleseň, zistíte to pomocou slnečného svetla. Kryštály sa podobajú minerálnym kryštálom a budú odrážať slnečné lúče, naopak pleseň bude pôsobiť matne a bude vydávať nepríjemnú arómu. Struky pokryté plesňou treba okamžite vyhodiť.
  • Vanilku je najlepšie skladovať vo vzduchotesnej nádobe (sklenenej, plechovej,...) na chladnejšom a tmavom mieste. Doba spotreby je zvyčajne 1 až 2 roky. Po vybratí vanilky z pôvodného obalu ju môžete zabaliť do potravinovej fólie alebo voskového papiera pred tým než ju vložíte do skladovacej nádoby. Vanilkové struky nikdy nedávajte do chladničky alebo mrazničky.
  • Vanilkové struky sú odstupňované pestovateľmi podľa ich kvality. Stupne kvality je však možné porovnávať iba vrámci jedného druhu vanilky. Najvyšší stupeň je stupeň A, následne stupeň B, atď.
  • Vanilkové struky sa taktiež triedia podľa ich farby. Najkvalitnejšie sú klasifikované ako "čierne," aj keď v skutočnosti sú tmavohnedé. Vanilka najnižšej kvality je červená. Mnoho bezohľadných predajcov struky zafarbuje na čierno, aby vyzerali kvalitnejšie. Skontrolujte dôkladne vanilku, či sa na ich povrchu nedá zotrieť nanesená farba. Je to znak falšovaného tovaru.
  • Vanilkový svet ponúka iba overený tovar prostredníctvom renomovaných agentúr a pestovateľov na zabezpečenie najlepšej kvality na trhu. Dovážame iba najlepšie vanilkové struky čiernej farby triedy A.
 

 
 


Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.