Facebook

Dotazník

Ako sa Vám páči náš e-shop?
Počet hlasov: 143

Klasické prihlásenie

Nemôžete vyplniť toto pole
 

Prihlásenie cez sociálne siete


Vanilkový extrakt

Tento extrakt je vyrábaný pomocou najmodernejšej metódy založenej na extrakcii pomocou oxidu uhličitého. Pomocou tejto metódy je výsledný produkt úplne bez alkoholu na rozdiel od klasických hnedých extraktov, ktoré sú bežne dostupné na trhu. To má za následok extrakt s čistejšou, jemnejšou a kvalitnejšou chuťou a s oveľa lepšími tepelnými vlastnosťami (teplom sa chuť neznižuje ani nezhoršuje). Chuť tohto vanilkového extraktu je prakticky totožná s chuťou pravých vanilkových strukov, z ktorých bol vyrobený.

How-to-Make-Homemade-Vanilla-Extract_chocolateandcarrots-ftr

Tradičný proces extrakcie je vykonávaný s pomocou alkoholu. Dôvodom je to, že alkohol je jedným z mála rozpúšťadiel, v ktorých sa dokážu rozpúšťať určité lipidy (napríklad lipidy obsiahnuté vo vanilke).  Takže až doteraz bolo možné získať extrakt z vanilky iba prostredníctvom tejto metódy. No niektoré priekopnícke metódy v technológii (SFE – Supercritical Fluid Extraction method) viedli k tomu, že ochladený plyn sa pod tlakom necháva prejsť cez vanilku na vylúhovanie jej zlúčenín do plynu.

Výsledný extrakt má nasledujúce vlastnosti:

  • má oveľa silnejšiu príchuť a obsahuje viac lipidov získaných z vanilky ako extrakty vyrábané klasickým spôsobom
  • neobsahuje žiadne stopy alkoholu
  • nevyžaduje si žiadne stabilizačné činidlo
  • neobsahuje žiadne prísady
  • neobsahuje žiadne konzervačné látky
  • ide o úplne čistý produkt, ktorý má jemne žltkastú až číru farbu

Navyše pre niektorých zákazníkov je dôležité, aby produkty, ktoré kupujú, neobsahovali žiaden alkohol. Tradičné extrakty sú hnedé, pretože boli získané s pomocou alkoholu. Takto získané extrakty nebudú nikdy úplne bez alkoholu, aj keď je možné ho určitými metódami odstrániť, malé množstvo alkoholu tam stále ostane. Pri našom produkte je zaručené, že ani pri samotnom procese extrahovania sa nevyskytuje žiaden alkohol.

Jeho využitie je široké. Využíva sa pri príprave kávy a čaju, samozrejme pri výrobe rôznych zákuskov, dezertov, zmrzliny a čokolády. Pri pridávaní do bielej polevy nemení jej farbu.

Extrakt je dostupný v dvoch formách:

  • dvojitá koncentrácia (2 FOLD – 200g/l, 0,2 % vanilínu)
  • štvoritá koncentrácia (4 FOLD – 400g/l, 0,4 % vanilínu)

Odporúčaná dávka pre náš dvojitý vanilkový extrakt je 10 ml extraktu na 1 liter konečného výrobku a pre náš štvoritý extrakt je odporúčaná dávka 5 ml extraktu na 1 liter konečného výrobku. Odporúčané množstvo sa však samozrejme môže meniť v závislosti od jednotlivých konečných výrobkov a od chuti spotrebiteľa.

 
 

 
 


Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.